Biuletyn Wielkiej Armii – 11 czerwca.

Bitwa Narodów o Margonin już dawno za nami, ranni powrócili do zdrowia (albo nie), żywi szykują się do kolejnych bitew 🙂

Ostatnio nie było dużo okazji do wpisów, gdyż trwają po prostu różne, raczej żmudne prace. System dywizyjny jest kompletny i zamknięty.
Pracujemy teraz nad systemem brygadowym, o którym już wspominałem. Ponieważ zależy mi na tym, żeby przenieść jak najwięcej zasad z wersji dywizyjnej, jest przy tym sporo pracy, żeby dostosować jedną skalę do drugiej. Między innymi walkę.
Będzie ona miała kilka niewielkich różnic. Podstawy zostają takie same, rzut k6, trafianie zawsze na 4, dezorganizowanie, zmęczenie itd. Natomiast wynik walki będzie sprawdzać się w tabeli (testujemy ją teraz), która będzie określać, jaki jest wynik starcia. Tabela pokaże zadane straty i dezorganizację. Najważniejszą różnicą będzie jedna to, że w wyniku walki bataliony mogą zostać zniszczone!!!
Oczywiście nie będzie to częste, ale w przypadku ciężkich walk i dużych strat, brygada będzie mogła stracić swoje bataliony.
W niedługim czasie podam krótką relację z testów tej wersji.

Druga informacja to przybycie kilku modeli 15mm. W ramach testów zamówiłem bardzo fajne hiszpańskie „piętnastki” z warmodelling miniatures, wyglądają bardzo ciekawie. Jak znajdę chwilę czasu, żeby pomalować choć kilka, to od razu wrzucę zdjęcia.
W podręczniku pojawi się też więcej informacji dotyczących 15mm, myślę, że spodoba się to wielu „wargamerom”. Prawdopodobnie liczba figurek na podstawce piechoty zwiększy się do 4, co da całkowitą kompatybilność systemu z FoG Napoleonic i wszystkimi podobnymi. Dalsze informacje w tej sprawie wkrótce!

PS. Jestem ciekaw, czy podobała Wam się relacja z bitwy w formie video i czy wolicie oglądać video, czy czytać relację i oglądać zdjęcia?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s