Rozpoczęcie kampanii crowdfundingowej – druk 20 egzemplarzy podręcznika

Nadszedł ten moment, że trzeba zrobić mały krok do przodu. Z wielką przyjemnością chciałbym zaprosić Was do wzięcia udziału w niewielkiej kampanii crowdfundingowej podręcznika Bogów Wojny – Napoleon.

http://www.myseed.pl/project/show/bogowie-wojny-napoleon-druk-20-egzemplarzy-podr-cznika-historycznej-gry-bitewnej.html

Kliknij na obrazek, żeby przejść na portal myseed.pl i wesprzeć nasz system.

Najważniejsze cechy i właściwości gry:

1. Stworzenie gry zostało poprzedzone bardzo solidnymi badaniami historycznymi, dzięki czemu gra w możliwie bliski sposób odzwierciedla realia wojen początków XIX wieku. Przykładowo, wszystkie tempa ruchu jednostek są dokładnym odzwierciedleniem prawdziwych szybkości jednostek napoleońskich, opracowanym na podstawie realnych regulaminów armijnych z epoki. To samo dotyczy charakterystyk oddziałów, dowódców itd. Większość gier bitewnych traktuje to bardzo umownie, podczas gdy BW-N potraktowało bardzo poważnie, co ciekawe, tak umiejscowiona historycznie gra jest bardzo grywalna.

2. Gra nadaje się do figurek w każdej, popularnej w wargamingu skali. 3mm, 6mm, 15mm, 1:72, 28mm. Nie ważne jakie masz figurki i tak będziesz mógł grać w BW-N. Przy skali 28mm z uwagi na większe podstawki należy przeliczyć odległości ruchu, strzelania itd., pozostałe skale nie mają takich wymagań.

3. Gra składa się z XIII rozdziałów, każdy opisuje jej odpowiednie aspekty.

– wstęp,
– oddziały
– teren
– porządek gry
– rozkazy
– ruch
– strzelanie
– walka
– psychologia- koniec bitwy
– wystawianie armii
– informacje dodatkowe
– wystawianie armii

4. Książka będzie w większości czarno – biała, z czarno – białymi zdjęciami i rysunkami przedstawiającymi różne sytuacje na polu bitwy oraz z kolorowymi zdjęciami na początku każdego rozdziału + kolorowa okładka. Poniżej kilka przykładowych zdjęć. Pochodzą one jednak z wersji BETA podręcznika, który jeszcze ulegnie zmianie.

bwn2
Schematy ustawienia oddziałów; w książce będą czarno – białe.
bwn1
Przykładowa strona z czarno – białym zdjęciem.
bwn3
Inna przykładowa strona.
bwn5
Strona tytułowa rozdziału. W wersji finalnej będzie miała inne zdjęcie (lepsze).
bwn6
Strona z tabelą modyfikatorów strzelania artylerii.

bwn4

5. Jednym z najciekawszych elementów systemu są rozkazy. W wielu grach bitewnych gracze ruszają swoimi jednostkami rycerzy, czy fizylierów jak gdyby mieli z nimi komunikację satelitarną i dowodzili robotami. Tymczasem BW-N dzięki długim testom i próbom zawiera bardzo ciekawy system rozkazów, który odzwierciedla wyzwania, jakie stały przed dowodzącymi armiami. Rozkazy mają różną skalę trudności, która zależy również od zdolności naszego generała, jak i odległości na jaką dany rozkaz jest wysyłany. Jednocześnie sukces, albo porażkę rozstrzyga się za pomocą kilku rzutów kostką, a wyniki sprawdza w odpowiednio skomponowanych tabelach.

6. Podręcznik zawiera 6 list armii: Francja, Księstwo Warszawskie, Wielka Brytania, Rosja, Austria, Prusy. W przyszłości planowane jest opracowanie kolejnych armii.
Oddziały w poszczególnych armiach są ułożone według ich historycznych odpowiedników, dając graczowi pewne widełki wyboru. Dla przykładu dywizja rosyjskiej piechoty może składać się z 2 lub 3 brygad, a każda brygada z 4 do 6 batalionów. Zatem maksymalnie taka dywizja może liczyć 18 batalionów piechoty (w tym 6 jegrów), a minimalnie 8. Podobne zasady stosuje się jeśli chodzi o wystawianie innych rodzajów broni, kawalerii (zazwyczaj maksymalnie około 25% armii), czy artylerii (zazwyczaj około 10% armii).

7. Podręcznik zawiera też jeden przykładowy scenariusz bitwy, tzw. Bitwę o Zarzecze.

8. Wsparciem dla podręcznika jest oficjalny blog gry, na którym w formie tekstowej, ale również video będą pojawiać się wyjaśnienia zasad i omówienia szczegółów gry.

Postanowiłem rozpocząć kampanię, aby wydrukować 20 egzemplarzy podręcznika. To mało, ale na start więcej nie jest potrzebne. Warto zatem się spieszyć, żeby zdążyć zamówić swój egzemplarz 🙂

Ponieważ drukowanie w nieco większych ilościach pozwoli na niewielkie zniżki, więc postanowiłem, aby zaoferowana cena była nieco mniejsza od tej, za jaką wydrukowalibyście podręcznik samodzielnie. Będzie w nim kilkanaście stron kolorowych, a cała książka będzie oprawiona. Objętość to maksymalnie 110 stron – wszystko teraz zależy od składu. Dodatkowo dorzuciłem jeszcze kilka innych opcji wpłat, z różnymi bonusami, mniej, lub bardziej zwariowanymi 🙂

Kampania trwać będzie jeszcze 39 dni, natomiast koniec prac nad podręcznikiem, druk i wysyłka dla zamawiających przewidziane są na maj.

Przedmiotem kampanii jest batalionowa wersja książki, opisywana w ostatnich bitwach, w której jedna podstawka piechoty symbolizuje 600 żołnierzy, a jedna podstawka jazdy to 300 kawalerzystów. 1 tura to około 10 minut czasu gry, a 1cm pola bitwy, to około 33 metrów terenu, zatem 30cm to około kilometra.

Mam nadzieję, że pomysł przypadnie Wam do gustu. Zachęcam do wspierania i zamawiania podręczników. Trudno wyobrazić sobie tańsze rozgrywki w epoce napoleońskiej.

A już niedługo relacje z kolejnych testów gry.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s