Garść kolejnych informacji

Z wielką przyjemnością chciałbym powitać kilka nowych stron i blogów, z którymi podjęliśmy współpracę. Linki zostały dodane do sekcji (nomen omen) „linki”, jak również do blogrolla po lewej stronie na dole.

Druga informacja, aby zadowolić odwiedzających nasz blog gości z zagranicy, umieściłem krótki opis gry w języku angielskim, który powoli będzie rozwijany: https://bogowiewojny.wordpress.com/in-english/

Odnośnik pojawił się również w menu bloga. Polscy czytelnicy nie znajdą tutaj nic nowego, poza kilkoma przeróbkami fotografii autorstwa Dardzina.

W następnym tygodniu kolejna bitwa testowa, a może nawet dwie. Teraz potrzeba dopracować przede wszystkim balans poszczególnych frakcji, zasady specjalne nimi rządzące i dodać kilka scenariuszy do gry; atrakcyjność tej rozgrywki udowodniła ostatnia bitwa.

Na koniec coś dla oka. Chciałbym, żeby w następnych bitwach wypróbować frakcje, które jeszcze nigdy nie brały udziału jako samodzielne armie; Anglików i Austriaków (bo Prusacy ostatnio zagrali, ale potrzeba i tak kolejnych rozgrywek nimi). Ponieważ mamy pomalowaną całą piechotę na 20pkt, brakuje tylko jazdy, artylerii i generałów, zatem na pierwszy ogień idą Anglicy.

Oto brytyjski generał w trakcie malowania. Trochę twarz mu dziwnie wygląda, ale myślę, że z bokobrodami (bo wąsy były zabronione w armii angielskiej!) będzie lepiej. Niestety ta partia figurek HaTa była z bardzo miękkiego plastiku, prawie, że z gumy. Byłem bardzo zdziwiony, bo to pierwsza taka wpadka HaTa. Mimo wszystko Zvezda, Italerii, Waterloo 1815 i Revell mają zazwyczaj lepszą jakość. Szkoda, bo tutaj rzeźba i detale są naprawdę dobre.

20140206_191850

Wzorowałem się na dwóch obrazkach:

EM_Cps02Hill
Tu żałuje, że figurka HaTa nie ma płaszcza. Myślałem, żeby Wellingtona też w takowy ubrać, ale na razie trudno by zrobić taką konwersję. Może w przyszłości uzupełnię ten brak metalowym 20mm.

hillWybrałem niebieskie spodnie z pierwszego obrazka, fajniej wyglądają na białym koniu, dałem też biały pas, choć zastanawiam się jeszcze czy go nie przemalować na niebiesko, zgodnie z drugim obrazkiem. Dobrze się teraz jednak wyróżnia od niebieskich spodni i pewnie to tak zostawię.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s