Biuletyn Wielkiej Armii 26 Germinala roku 222

26 Germinala roku 222 to oczywiście 16 kwietnia 2014 roku według kalendarza gregoriańskiego. Napoleon edyktem z września 1805 roku, zniósł przywrócił funkcjonowanie kalendarza gregoriańskiego z dniem 1 stycznia 1806 roku, zatem pierwsze lata napoleońskiej epopei liczono jeszcze według kalendarza rewolucyjnego.

Zostawiając na boku kalendarzową ciekawostkę, spieszę donieść, iż w ostatnich dniach nie wydarzyło się nic spektakularnego. Trwają przygotowania do Poligonu oraz ustalanie terminu pokazu BW-N w Warszawie (w maju).

Pojawiło się kilka nowych elementów makiety (domki), które będzie można zobaczyć podczas kolejnej bitwy (poniedziałek/wtorek). Aby poprawić wygląd figurek zamówiony został także sławny quickshade strong tone Army Paintera. Mam nadzieję, że dzięki temu i dzięki nowym podstawkom, armie będą wyglądały już całkiem nieźle.

Postępuje także „detrocinizacja”, ostatnio poddałem jej kilkanaście nowych podstawek, głównie Rosjan. Na dniach „zdetrocinizowane” podstawki otrzymają całkiem nowy wygląd, w sam raz na poświąteczną bitwę oraz pokazy na Poligonie i w Warszawie.

Na koniec jeszcze jeden obraz ze słynnego Museo Napoleonico w Hawanie. Został on schowany w piwnicy, gdyż jego ujawnienie zagroziłoby narracji historycznej napoleońskich wojen. Szczęśliwie za niewielkiego „tipa” udało mi się go sfotografować:

😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s