Biuletyn Wielkiej Armii z 10 czerwca 2014 roku.

Od ostatniej bitwy minęło już trochę czasu, chciałbym jednakże zaznaczyć, że teraz wpisy będą trochę krótsze i rzadsze, a to dlatego, że maksymalną możliwą ilość czasu trzeba poświęcić na podręcznik i przede wszystkim DEMO.

Demo zbliża się coraz większymi krokami. Ostatnio mamy okazję prowadzić bardzo intensywne testy, po dwie, trzy bitwy w tygodniu, dzięki czemu mamy okazję wypróbować w praktyce wszystkie ostatnie zmiany.

Nie wrzucam z nich fotek, bo rozgrywamy je „na szybko”, gdzie popadnie, więc sceneria jest niewarta pokazywania 🙂 Spełniają jednak doskonale swoją rolę testową.

Zmian do momentu wypuszczenia dema już nie będzie. Następne będą zależały już od Waszych gier, spostrzeżeń, uwag.

Na koniec krótka dygresja, dotycząca ostatniej bitwy testowej, którą rozegrałem z Gregorusem. Ja zagrałem Francuzami, Gregorus Rosjanami, czyli dysponował znowu lekką przewagą jazdy. Tym razem zagrałem ostrożniej i piechota miała wspierać jazdę. Plan planem, a wykonanie to inna kwestia i niestety francuska jazda została rozbita. W tym samym czasie, osłabione centrum nie dało rady odeprzeć rosyjskiego ataku (choć walczyło dzielnie) i cała armia poszła w rozsypkę. Tylko na prawym skrzydle Ney skutecznie rozbił słabszych od niego Rosjan. Gdyby centrum i kawaleria utrzymały się, to jego manewr byłby decydujący, a tak… otworzył sobie tylko drogę ucieczki 🙂
Morale armii działa już całkiem ładnie 🙂

Na koniec obrazek. Czy mówi o przygotowaniach do czegoś?
Coś mówi 😉

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Biuletyn Wielkiej Armii z 10 czerwca 2014 roku.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s