Przed weekendem (a po bitwie).

Dzisiaj mieliśmy przyjemność zakończyć naszą bitewną rozgrywkę. Była bardzo interesująca i pełna ciekawych manewrów. Otrzymała także miano absolutnie największej bitwy, jaką mieliśmy okazję odgrywać. Jedna ze stron miała 18.700 żołnierzy (w tym 4 baterie armat, razem 32 działa), druga 17.800 wojska i 3 baterie armat (24 armaty). Tak sporych bitew jeszcze nie rozgrywaliśmy w zasadach batalionowych, a przewiduję o wiele większe. Wszystko poszło bardzo dobrze.

Pozytywnie spisały się zmienione zasady walki w miastach, uniemożliwiające strzelanie w terenie zabudowanym. Wreszcie osiągnęliśmy napoleoński klimat w tym fragmencie zmagań – jest krwawo i rozstrzyga się na bagnety/szable 🙂 Inna kwestia, to musimy się jeszcze szybko nauczyć korzystać z tych zasad.

Niestety dziś już nie dam rady wrzucić opisu, ale obiecuję to zrobić zaraz po wekendzie. Mam nadzieję, że demo wystarczy jako lektura na najbliższe dni.

Żeby nie zostawić całkowitego niedosytu, to dwie kwestie:

1. Poniżej wklejam kilka przykładowych fotek z ostatniej bitwy. Nazwaliśmy ją zgodnie z pewną tradycją wydawniczą „Bitwą o Napoleonice” 😉

2. Zapraszam do zajrzenia do działu videoporadniki. Znajdują się tam dwa nagrane podczas dzisiejszej bitwy filmy. Jeden prezentuje strzelanie artylerii (choć wywarło ono mały efekt), drugi walkę wręcz.

A za bitwę dziękuję Mateuszowi i Dardzinowi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tak. W tej bitwie Austriacy wystąpili po raz pierwszy jako samodzielna armia (choć jeszcze nie wszystko jest gotowe). Na zdjęciu brygada piechoty z batalionem jegrów. W tle grenadierzy.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Francuzi nacierają na Napoleonice.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Brytyjska kawaleria atakuje austriackich grenzerów.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Fragment zaciekłych walk o Napoleonice. Na chwilę przed nałożeniem bagnetów 😉

Fotki to oczywiście sprawka Dardzina.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s