Wielka bitwa: Borodino na Polach Chwały 27.IX.2014

Już niecały miesiąc pozostał do rozpoczęcia jednego z najstarszych i najbardziej utytułowanych konwentów wargamingowych – niepołomickich Pól Chwały.

To już IX otwarte spotkania wargamingowe w Niepołomicach, koło Krakowa, w których wezmą udział nie tylko liczne ekipy bitewniakowe, ale także wielu „planszówkowców”, czy rekonstruktorów historycznych. W programie przewidziane są różnego rodzaju pokazy, prelekcje, dyskusje; wszystko, aby przybliżyć historię, aby pokazać, że można ją poznawać w wielu aspektach.

Informacje o konwencie znajdują się na stronie: www.polachwaly.pl
a także na Forum Strategie, w którym BW-N ma również swój oficjalny wątek: http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=191

Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć także BW-N, dlatego z wielką przyjemnością chciałbym zapowiedzieć, iż 27 września na Polach Chwały zostanie rozegrany duży fragment słynnej bitwy pod Borodino, przedstawiający starcie w okolicach wsi Utica, o której zdobycie walczył V korpus księcia Poniatowskiego.

Bitwa zaangażuje po każdej ze stron po kilka dywizji i będzie największym starciem w dotychczasowej historii BW-N, a także najbardziej efektownym.

Głównymi siłami będą dowodzić:
– marszałek Fromhold, autor bloga http://fromholdblog.blogspot.com/
– marszałek Jarek, autor bloga http://wargamingowo.blogspot.com/
– marszałek Gregorus z ekipy GM Boardgames www.gmboardgames.com

Czy książę Poniatowski i marszałek Junot zdołają pokonać siły generałów Ołsufiewa, Tuczkowa, Konownicyna, a także Kozaków Karpowa?

Oczywiście zachęcamy wszystkich zainteresowanych BW-N, którzy przybędą na Pola Chwały, do wzięcia udziału w bitwie. W tej chwili wiele osób jest zaangażowanych w malowanie figurek, tworzenie terenów, a przede wszystkim scenariusza do gry. Tak efektownego starcia w BW-N jeszcze nie było.

Przy okazji będzie to świetna okazja, żeby zobaczyć zasady BW-N przed jesienną premierą, po uwzględnieniu wszystkich poprawek, które pojawiły się po wydaniu dema.

Zapraszam do wątku na Forum Strategie, w którym dyskutujemy o bitwie: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=243&t=13260

Na deser dopiero co pomalowana przez Jarka pierwsza brygada z korpusu Junota, ćwicząca formowanie czworoboków:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s