Wieści o systemie

Od niepołomickich Pól Chwały minęło już kilka tygodni, za oknami zagościła jesień, pora zatem, aby podsumować ostatnią aktywność, a przy okazji chcielibyśmy udzielić kilku informacji odnośnie systemu, a zwłaszcza jego premiery.

Fragment bitwy pod Borodino na Polach Chwały w Niepołomicach.
Fragment bitwy pod Borodino na Polach Chwały w Niepołomicach.

Rozgrywane na Polach Chwały dwie bitwy, w tym przede wszystkim południowa flanka Borodino, okazały się ważnym wydarzeniem i dały całej ekipie GM Boardgames sporo radości z odniesionego sukcesu. Jeszcze raz warto podkreślić, iż w projekt zaangażowało się bardzo dużo osób ze środowiska graczy bitewniakowych, sukces pokazu zawdzięczamy głównie tym osobom.

Cieszy nas również wzrastające zainteresowanie BW-N. Tak, jak planowaliśmy będziemy kontynuować objazdy po różnych miejscach w Polsce, aby jak najwięcej osób mogło zapoznać się osobiście z zasadami. Najbliższa impreza to oczywiście lubelski Falkon. Pokazy BW-N odbędą się w dniach 8 – 9 listopada na terenie konwentu. Planujemy także pojawić się w Warszawie, na Śląsku i w Poznaniu, tutaj terminy są jeszcze do ustalenia. Oczywiście będą też pokazy we Wrocławiu, gdzie znajduje się kwatera główna wielkiej armii BW-N 😉

Francuska armia w natarciu, fotografia i malowanie figurek: Aldlin.
Francuska armia w natarciu, fotografia i malowanie figurek: Aldlin.

Pokazy na PCh, a także inne testy przeprowadzone przez graczy spoza wewnętrznej ekipy testerów z jednej strony udowodniły, że założenia mechaniki gry są jak najbardziej prawidłowe, BW-N jest grywalne i grając można poczuć klimat epoki napoleońskiej, z drugiej strony wykazały również, że kilka przepisów musi zostać jeszcze zmienionych i przetestowanych. Niestety oznacza to, że najprawdopodobniej BW-N nie będzie prezentem gwiazdkowym. Pragniemy jednak dostarczyć jak najlepszy i przetestowany produkt, który da gwarancję dobrej zabawy. Stąd też premiery gry należy spodziewać się zimą 2015 roku. Do tego czasu postaramy się wypuścić kilka bonusowych materiałów.

Tymczasem polecam do przeczytania raport bitewny, który ukaże się w ciągu 2 – 3 dni, pokazujący dokładnie nowe przepisy dotyczące działania artylerii. W porównaniu ze starymi wersjami, dowodzenie artylerią stwarza teraz więcej możliwości (m.in. wybór rodzaju strzału do przeciwnika), jest również bardziej historyczne – najlepsze armaty strzelają nawet na 50 cm! Dobrze rozstawiona bateria armat 12f będzie mogła w historyczny i skuteczny sposób wpłynąć na losy bitwy!

Artyleria Księstwa Warszawskiego szykuje się do ostrzału Utici.
Artyleria Księstwa Warszawskiego szykuje się do ostrzału Uticy.

Na koniec w tym ważnym dniu, życzymy wszystkim bezpiecznej drogi w drodze na i z cmentarzy, a gdy zatrzymacie się w chwili zadumy nad grobami bliskich, pamiętajcie, że pamięć o przeszłości wpływa na naszą przyszłość.

Reklamy

5 myśli w temacie “Wieści o systemie”

  1. Szkoda, ale rozumiem, i zgadzam się z Wami. Grunt, to dobre zasady.
    A może wybierzecie się do Łodzi? Mamy tu cykliczne spotkania planszówkowe, znane jako Łódzki Port Gier (organizowany przez Smerfa http://smerf.fero.pl/LPG/ ), na którym bramy również w bitewniaki. Najbliższy termin, to 22-23 listopada.

      1. Kwartalnie, ale czasami częściej. Jak będziesz miał wolny termin, rzuć okiem na stronkę, którą Ci wkleiłem w pierwszym komentarzu, tam są informacje o najbliższym terminie.

  2. Thank You Phil. The photographs are from our Borodino game (southern part – Utica) during „Fields of Glory – Pola Chwały” game convent near Cracow. We are currently working on finishing our napoleonic rulebook, and after polish version, I would like to make an english one.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s