Kilka informacji

Zima za pasem, a tymczasem ekipa GM Boardgames skupia się na poprawianiu i dopracowaniu podręcznika zgodnie ze wszystkimi pomysłami i uwagami, które pojawiły się na Falkonie, a także przy pozostałych grach testowych.

Ciekawą zasadą, która pojawi się w podręczniku, o której warto tutaj pobieżnie wspomnieć jest zasadzka. W ramach punktów naszej awangardy możemy wykupić ukrycie lekkiej piechoty lub kawalerii lekkiej i nieregularnej w jakimś punkcie na planszy, do połowy jej szerokości. Nie może to być jednak cel główny. Gracz może zdecydować na początku tury, że ujawnia swój ukryty oddział, albo poczekać aż „wpadnie” na niego zaskoczony przeciwnik. Wpadnie, czyli ukryta jednostka znajdzie się w strefie kontroli nieprzyjacielskiego oddziału, co będzie oznaczało również konieczność przetestowania morale.

Zasada ta zwiększy rolę lekkiej piechoty oraz lekkiej i nieregularnej kawalerii i wprowadzi do bitwy większe napięcie. „Gdzie mój przeciwnik mógł schować tych huzarów? Czy warto ryzykować ustawić armaty koło tego lasu, skoro może z niego wypaść nieprzyjacielska jazda? Może najpierw wyślę tam swoich jegrów, żeby zbadali i zabezpieczyli teren?”

Zasada ta niesamowicie uatrakcyjni rozgrywkę. Niedługo, w jednej z relacji, pokażemy jak będzie ona funkcjonować.

Tymczasem na Śląsku Aldlin i Olbracht zagrali bitwę w BW-N. Na przeciwko siebie stanęły armie Francji i Rosji. Relację z bitwy można przeczytać na blogu Aldlina.

http://kuzniaaldlina.blogspot.com/2014/11/bogowie-wojny-napoleon-pierwsza-bitwa.html

Zapełnia się powoli nasz wiosenny kalendarz. Ekipa GM Boardgames obowiązkowo pojawi się na Pyrkonie w Poznaniu, w Poligonie w Krakowie, na Grenadierze w Warszawie. Chcielibyśmy także pojawić się na łódzkim Porcie Gier, w Poznaniu oraz na Śląsku; terminy są dopiero do ustalenia.

Na koniec jeszcze jedna informacja, w środku tygodnia odbieramy zamówienie ponad 300 pomalowanych figurek, wśród których pojawią się długo oczekiwani Prusacy! Już wkrótce żołnierze feldmarszałka Bluchera będą mogli dowieść swojej skuteczności w boju!

Chociaż Preußens Gloria została skomponowana przez Johann Gottfrieda Piefke w 1871 roku, to bardzo pasuje klimatem do armii króla Fryderyka Wilhelma III.

Miłego początku tygodnia!

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Kilka informacji”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s