Biuletyn Wielkiej Armii z dnia 04.02.2015 r.

Po dłuższej, lecz wypełnionej pracą przerwie, możemy podać kilka nowych informacji i ciekawostek. Dobiega końca korekta tekstu, wykonane jest około 90%, w ciągu kilku dni zredagowane zostaną ostatnie dyskusyjne akapity.

W tym samym czasie nasz fotograf kończy też obrabiać zdjęcia z niedawnej sesji do podręcznika, a grafik pracuje nad ilustracją książki. Oznacza to, że na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się właściwy skład podręcznika.

W międzyczasie ekipa GM Boardgames przygotowuje się do rozegrania kolejnej dużej bitwy. Podobnie jak w przypadku La Rothiere, jej tło historyczne będzie fikcyjne (aczkolwiek prawdopodobne), gdyż główną zasadą będzie: „jak najwięcej żołnierzy na polu bitwy”. Możemy zdradzić, że na polu bitwy pojawią się Brytyjczycy, bitwa zostanie umiejscowiona w 1813 roku, a weźmie w niej udział prawie 200 tysięcy żołnierzy!

Kolejne informacje, mapki do bitwy, itd. już wkrótce!

Zapraszamy też serdecznie na portal The Node, na którym trwa konkurs na raport bitewny pt. „zimowa gawęda”. Raport z bitwy na wzgórzach krzyżanowickich, który bierze udział w konkursie można przeczytać tutaj: http://thenode.pl/artykuly/raporty/826-zimowa-gaweda-bitwa-na-wzgorzach-krzyzanowickich

Był on już jakiś czas temu prezentowany na blogu BW-N.

Zapraszamy do śledzenia The Node, gdyż pojawia się tam dużo interesujących informacji ze świata wargamingu.

Reklamy

3 myśli w temacie “Biuletyn Wielkiej Armii z dnia 04.02.2015 r.”

  1. Brytyjczycy w 1813? A tak poza tym, to cieszę się, ze wszystko się tak prężnie rozwija i czekam z niecierpliwością na podręcznik.

    1. Brytyjczycy walczyli nawet pod Lipskiem w 1813 (bateria rakiet), a ich flota była bardzo aktywna na Bałtyku. Nie wspominając oczywiście o kampanii na Półwyspie Iberyjskim.
      Niedługo opiszemy wstęp „historyczny” do bitwy, który wszystko wyjaśni.
      Niedługo na blogu pojawi się „historyczne” wprowadzenie do bitwy, które wszystko wyjaśni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s