Naprzód na Łódź i Warszawę!

Nasze napoleońskie wojska są gotowe do wyruszenia na kolejną wyprawę w ramach „tour de BW-N”. Już jutro pojawimy się w Łodzi, gdzie w trakcie Łódzkiego Portu Gier będzie można objąć dowodzenie nad francuskimi, pruskimi, brytyjskimi, czy rosyjskimi pułkami.

Natomiast w niedzielę, trochę przed godziną 11-tą pojawimy się w Warszawie, w klubie Agresor, gdzie również będzie można poprowadzić do zwycięstwa wybraną armię.

Serdecznie zapraszamy!

Brytyjczycy też oczywiście się pojawią.
Brytyjczycy też oczywiście się pojawią.
Reklamy

8 myśli w temacie “Naprzód na Łódź i Warszawę!”

   1. Brytyjska kawaleria to byli lekcy dragoni (3 pułki po 2 podstawki każdy). Pruska kawaleria to był jeden pułk huzarów (czarne mundury) i dwa pułki dragonów (niebieskie, podstawki bez trawy).
    Ten Twój pułk, który wszedł do lasu to był pułk piechoty hanowerskiej, pułk który był w centrum (taki najładniej pomalowany) to była piechota KGL (Kings German Legion) a pozostałe dwa pułki to była piechota brytyjska. Jeden z tych pułków miał batalion zielonych kurtek (tam gdzie byli tylko Szkoci) – batalion taki mieli też hanowerczycy.
    Brytyjczycy mieli też dwie baterie artylerii 9-funtowej: konną (operowała koło jazdy) i pieszą.
    Prusacy mieli dwie baterie artylerii: konną (koło jazdy) i pieszą (centrum). Przy lesie operował pruski pułk piechoty, bardziej w centrum pułk landwehry (czapki tzw. litewki, wyglądają jak berety) i koło wioski kolejny pułk piechoty.
    Acha według poprawnej terminologii brytyjskie pułki piechoty to właściwie brygady piechoty – tak trzeba je opisywać, zatem np. brygada KGL itd.
    Natomiast brytyjska jazda ma pułki normalnie.

 1. Dzięki za starcie. Mimo utraty całej posiadanej jazdy pułki Cesarza w znakomicie prowadzonym, choć zupełnie przypadkowym natarciu zdobyły zabudowania wioskowe, czym przyczyniły się do chwały Grade Armee. Łódź została obroniona. Vive l’Empereur!
  Będę z uwagą śledził postępy systemu i trzymał za Was kciuki. Serdecznie pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s