Łódzki Port Gier i Klub Agresor w Warszawie – relacja z wizyty 7 i 8 marca

7 marca ekipa GM Boardgames w składzie Gregorus i Torgill miała przyjemność zawitać po raz pierwszy na Łódzki Port Gier. Impreza tak bardzo nam się spodobała (pod względem atmosfery, organizacji, lokalizacji itd.), że będziemy chcieli pojawiać się co jakiś czas na kolejnych edycjach.

Ponieważ zdjęcia wyrażą więcej niż 1000 słów, zatem zapraszamy do zobaczenia fotorelacji.

Rozkładanie terenów na dwóch stołach.
Rozkładanie terenów na dwóch stołach.
Pola bitwy były gotowe koło 11-tej i bardzo szybko pojawili się chętni do rozgrywki gracze. Dowodzić napoleońską armią - sama radość :)
Pola bitwy były gotowe koło 11-tej i bardzo szybko pojawili się chętni do rozgrywki gracze. Dowodzić napoleońską armią – sama radość 🙂
Mariupolski pułk huzarów osłania rosyjskich jegrów, schowanych w wiosce.  Brakuje mu podstawki, zatem musiał spotkać francuskich dragonów.
Mariupolski pułk huzarów osłania rosyjskich jegrów, schowanych w wiosce. Brakuje mu podstawki, i ma najwyższą dezorganizację (czarna kostka) zatem musiał spotkać francuskich dragonów – widać ich daleko z przodu.
Sala powoli zapełniała się, po południu pomiędzy stolikami przewijały się tłumy graczy! Po lewej stronie bardzo ładnie przygotowany stół naszych kolegów z Poznania prezentujących Battlegroup Blitzkrieg.
Sala powoli zapełniała się, po południu pomiędzy stolikami przewijały się tłumy graczy!
Po lewej stronie bardzo ładnie przygotowany stół naszych kolegów z Poznania prezentujących Battlegroup Blitzkrieg.
Zbliżenie na stół z Battlegroup Blitzkrieg - w tym przypadku była to kampania 1939 roku.
Zbliżenie na stół z Battlegroup Blitzkrieg – w tym przypadku była to kampania 1939 roku.
Wróćmy do naszych rozgrywek - kolejna bitwa pomiędzy Rosjanami, a Francuzami.
Wróćmy do naszych rozgrywek – kolejna bitwa pomiędzy Rosjanami, a Francuzami.
Tymczasem na drugim stole trwała walka pomiędzy Prusakami, a Brytyjczykami. Czyżby wybuchł konflikt dawnych sojuszników po pokonaniu Napoleona?
Tymczasem na drugim stole trwała walka pomiędzy Prusakami, a Brytyjczykami. Czyżby wybuchł konflikt dawnych sojuszników po pokonaniu Napoleona?
Prusacy zawzięcie szturmowali Brytyjczyków i odnieśli pewne sukcesy.
Prusacy zawzięcie szturmowali Brytyjczyków i odnieśli pewne sukcesy, zwłaszcza pruska kawaleria.
Zadowoleni wodzowie armii.
Zadowoleni wodzowie armii.
SAM_4153-041
Nikt nie może oprzeć się urokowi napoleońskich mundurów 😉
Tymczasem na drugim stole Torgill rozegrał bitwę z psborsukiem, autorem bloga Borsuczy Warsztat.
Tymczasem na drugim stole Torgill rozegrał bitwę z psborsukiem, autorem bloga Borsuczy Warsztat. Brytyjczycy ruszają zająć centralnie położoną wioskę.
Pruska kawaleria poniosła zupełną klęskę na lewym skrzydle. W tym czasie co prawda Prusacy zajęli na chwilę wioskę w centrum, ale kontratak brytyjskiej piechoty skutecznie ich stamtąd wypędził. Bitwa zakończyła się pogromem pruskiej armii!
Tym razem pruska kawaleria poniosła zupełną klęskę na lewym skrzydle. W tym czasie co prawda Prusacy zajęli na chwilę wioskę w centrum, ale kontratak brytyjskiej piechoty skutecznie ich stamtąd wypędził. Bitwa zakończyła się pogromem pruskiej armii!
SAM_4171-059
Kolejna odsłona odwiecznego starcia: Francuzi bronią się przed atakami Rosjan. Jak widać z ilości podstawek, znajdujących się po prawej stronie na dole, straty rosyjskie były bardzo duże.
SAM_4170-058
Rosyjscy huzarzy i jegrzy walczą z francuską piechotą liniową. Francuzi spisali się bardzo dzielnie, odepchnęli Rosjan i zajęli pobliską wioskę (nie widać jej na zdjęciu).
SAM_4167-055
Vive l’ Emperour!!! 😉

Więcej zdjęć z samej imprezy można zobaczyć na facebookowej stronie ŁPG: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.854391774619251.1073741840.319012624823838&type=1

Dzień później mieliśmy przyjemność zawitać do Warszawy, do klubu Agresor, gdzie rozegraliśmy bitwę w formacie awangardy pomiędzy Francuzami, a Rosjanami. Jej dokładny przebieg zostanie opisany niedługo na Portalu Strategie, tutaj zamieścimy tylko kilka fotek prezentujących to starcie.

Po lewej stronie GRZ i Raleen, po prawej Gregorus, Aldlin i Geralt. Jak widać francuski sztab gorąco dyskutował nad dalszymi posunięciami :)
Po lewej stronie GRZ i Raleen, po prawej Gregorus, Aldlin i Geralt. Jak widać francuski sztab gorąco dyskutował nad dalszymi posunięciami 🙂 Rosjanie z zaciekawieniem obserwują ruchy Francuzów.
Początki bitwy. Obie strony ostrożnie nacierają.
Początki bitwy. Obie strony ostrożnie nacierają.
Sytuacja ogólna na początku bitwy, po lewej stronie Rosjanie, po prawej Francuzi. Rosyjska piechota zajęła wioski Kuropaty oraz Modliszki (na pierwszym planie). Francuzi zajęli pozycję na polu przed wioską i przeszli do obrony. Po prawej widać francuską piechotę lekką, broniącą lasu. Daleko z przodu kawaleria obu stron.
Sytuacja ogólna po kilku ruchach, po lewej stronie Rosjanie, po prawej Francuzi. Rosyjska piechota zajęła wioski Kuropaty oraz Modliszki (na pierwszym planie). Francuzi zajęli pozycję na polu przed wioską i przeszli do obrony. Po prawej widać francuską piechotę lekką, broniącą lasu. Daleko z przodu kawaleria obu stron.
Bardzo ważne dla przebiegu bitwy były starcia na prawym skrzydle francuskim. Kozacy, dowodzeni przez generała furiata, osiągnęli kilka sukcesów w starciu z dragonami, choć ostatecznie uciekli z pola bitwy. Sytuację wykorzystali rosyjscy huzarzy, którzy rozbili jeden pułk francuskich dragonów. Drugi pułk trzymał się jednak mocno. Francuzi sprowadzili na pomoc pułk piechoty, którego czworobok zablokował częściowo ruchy Rosjan. Do końca bitwy żadna ze stron nie osiągnęła rozstrzygnięcia na tym skrzydle.
Bardzo ważne dla przebiegu bitwy były starcia na prawym skrzydle francuskim. Kozacy, dowodzeni przez generała furiata, osiągnęli kilka sukcesów w starciu z dragonami, choć ostatecznie uciekli z pola bitwy. Sytuację wykorzystali rosyjscy huzarzy, którzy rozbili jeden pułk francuskich dragonów. Drugi pułk trzymał się jednak mocno. Francuzi sprowadzili na pomoc pułk piechoty, którego czworobok zablokował częściowo ruchy Rosjan. Do końca bitwy żadna ze stron nie osiągnęła rozstrzygnięcia na tym skrzydle.
Bitwa rozstrzygnęła się w centrum. Wspierani przez swoją liczną artylerię Rosjanie rozpoczęli falowe ataki na Francuzów, wprowadzając do boju nawet 10 batalionów, przeciwko 6 francuskim, co ostatecznie doprowadziło do złamania francuskiego centrum. Na prawym skrzydle, francuska piechota lekka, z uwagi na niskie morale całej armii po porażce w centrum, uciekła przed atakiem jegrów, chociaż wcześniej swoim ogniem zadała Rosjanom pewne straty. Bitwa zakończyła się rosyjskim zwycięstwem.
Bitwa rozstrzygnęła się w centrum. Wspierani przez swoją liczną artylerię Rosjanie rozpoczęli falowe ataki na Francuzów, wprowadzając do boju nawet 10 batalionów, przeciwko 6 francuskim, co ostatecznie doprowadziło do złamania francuskiego centrum.
Na prawym skrzydle, francuska piechota lekka, z uwagi na niskie morale całej armii po porażce w centrum, uciekła przed atakiem jegrów, chociaż wcześniej swoim ogniem zadała Rosjanom pewne straty.
Bitwa zakończyła się rosyjskim zwycięstwem. Kurier z Petersburga już wiezie ordery św. Jerzego dla zwycięskich generałów 😉

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nas odwiedzili w Łodzi i w Warszawie, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać i pograć. Mamy nadzieję zobaczyć się szybko na następnych imprezach!

Tymczasem do premiery BW-N zostało już tylko 1.5 miesiąca. Pyrkon coraz bliżej!

Reklamy

8 myśli w temacie “Łódzki Port Gier i Klub Agresor w Warszawie – relacja z wizyty 7 i 8 marca”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s