3 empirowy turniej w BW-N – wyniki

24 października w sklepie Bolter we Wrocławiu odbył się 3 empirowy turniej w BW-N. Jak to we Wrocławiu, najliczniej reprezentowane było Księstwo Warszawskie, ale występowały także armie Prus i Austrii.

Ostatecznym zwycięzcą turnieju został Dardzin, który prowadzi też w klasyfikacji ogólnej turniejów w BW-N. Ponieważ posiada on już z poprzedniego turnieju tytuł Księcia Boltero oraz jest marszałkiem Cesarstwa, więc tym razem przyznaliśmy mu (oprócz farbek i innych regulaminowych nagród od sklepu Bolter) mały i skromny zameczek w południowych Włoszech.

Zaktualizowana tabela turniejowa znajduje się w zakładce „turnieje”. Dardzin umocnił swoje prowadzenie nad Olbrachtem, podobnież Dolny Śląsk coraz wyraźniej wyprzedza Mazowieckie. Jedna zmiana nastąpiła w klasyfikacji armii. Dotychczas prowadziły ex aequo Księstwo i Rosja. Po zwycięstwie Dardzina (i drugim miejscu Pablita, któremu gratulujemy twardej walki, zwłaszcza w rozstrzygającej bitwie z Dardzinem) Księstwo Warszawskie zdetronizowało Rosję.

Na koniec kilka zdjęć z turnieju:

Gregorus vs Torgill - czyli Prusy vs Austria. Zakończyło się zwycięstwem Prusaków.
Gregorus vs Torgill – czyli Prusy vs Austria. Zakończyło się zwycięstwem Prusaków.
Jeszcze jedna fotka z prusko - austriackiej bitwy. Walka toczyła się na terenie, którego centralnym punktem było złożone z trzech bloków TZ miasteczko. W toku krwawych walk pruska kawaleria i artyleria konna rozbiła kawalerię austriacką (sic!), a bohaterski 10 pułk piechoty odparł krwawo dwa szturmy austriackie na miasteczko (pułki Gyulai i de Ligne).
Jeszcze jedna fotka z prusko – austriackiej bitwy. Walka toczyła się na terenie, którego centralnym punktem było złożone z trzech bloków TZ miasteczko. W toku krwawych walk pruska kawaleria i artyleria konna rozbiła kawalerię austriacką (sic!), a bohaterski 10 pułk piechoty odparł krwawo dwa szturmy austriackie na miasteczko (pułki Gyulai i de Ligne).
Pablito i Gregorus myślą nad strategią w swoich bitwach.
Dardzin i Gregorus myślą nad strategią w swoich bitwach.
20151024_125719
Pablito sprawdza przesunięcie oddziałów.
Pole bitwy w trakcie decydującej bitwy Dardzin vs Pablito czyli XW kontra XW. Siły Dardzina po lewej.
Pole bitwy w trakcie decydującej bitwy Dardzin vs Pablito czyli XW kontra XW. Siły Dardzina po lewej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i gratulujemy zwycięzcom. Następny turniej już na Falkonie 7 listopada! Zapraszamy do Lublina!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s