Bitwa pod Meaux – finał kampani sześciodniowej

Dolnośląska ekipa BW-N zebrała się wreszcie, aby rozegrać finał kampanii sześciodniowej. O sytuacji w całej kampanii można było dowiedzieć się z poprzednich wpisów, dla przypomnienia poniżej mapka kampanii przed ostatnią bitwą.

16luty

Aby powiększyć obrazek należy na niego kliknąć. Opis obrazka wyświetla się po najechaniu kursorem na fotkę.

 

Wobec naporu i przewagi sił francusko – polskich, Prusacy po krótkim oporze zdecydowali się wycofać! Austriacy nie wkroczyli na pole bitwy, Koalicja zrezygnowała z próby wyparcia Napoleona z Meaux. Doskonałe manewry w kampanii i dwie poprzednie zwycięskie bitwy zapewniły Napoleonowi zwycięstwo i obroniły Francję w 1814 roku. Kampania dla strony francusko – polskiej miała korzystniejszy przebieg niż w historii!

Wielkie gratulacje dla Pablita i Dardzina, którzy bardzo dobrze poprowadzili swoje armie, dodatkowo gratulacje dla Rafała, który po raz pierwszy brał udział w dużej bitwie i dobrze sobie poradził.

Mamy kilka wniosków z tej bitwy i całej kampanii – trzeba przyznać, że finałowa bitwa nie miała najlepiej ułożonego scenariusza, co wpłynęło na jej szybkie zakończenie. Francuzi i Polacy ruszyli do przodu i praktycznie uniemożliwili rozstawienie się reszty sił Koalicji (co było nierealne), stąd też wystawianie korpusów co 3 tury jeśli chodzi o atakującą armię będzie zmienione, bo promuje w niesamowity sposób obrońcę.

Mimo wszystko bitwa była ciekawa i dosyć szybka. Rozegraliśmy ją na testowane w tej chwili zasady z erraty 3.0, która zostanie opublikowana w okolicach Pyrkonu.

Autorem wszystkich fotografii jest Dardzin.

Reklamy

2 myśli w temacie “Bitwa pod Meaux – finał kampani sześciodniowej”

  1. „Prusacy po krótkim oporze zdecydowali się wycofać! ” No czemu mnie to nie dziwi?:P A to podobno Brytyjczycy walczą do ostatniej kropli krwi swoich sojuszników 😉

  2. No właśnie, Brytyjczycy walczą do ostatniej kropli, Prusacy swoim odwrotem zdecydowanie zaoszczędzili sporo kropel krwi swoich, sojuszniczych i wrogich oddziałów :-).
    Jeszcze raz gratuluję stronie przeciwnej całości kampanii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s