Zapisy na beta testy Bogowie wojny – Lee rozpoczęte!

Przez dłuższy czas, poza pokazywaniem rzeźb figurek, nie informowaliśmy o postępach nad pracami nad naszym nowym, bitewniakowym tytułem – Bogowie wojny – Lee. Inne tytuły, m.in. Orły nad Kaczawą trochę opóźniły prace, ale dziś mamy przyjemność ogłosić, iż jesteśmy gotowi przejść do następnego etapu.
Dotychczas rozgrywaliśmy bitwy w naszym wewnętrznym gronie, modyfikując wielokrotnie różne zapisy z podręcznika. Ostatnie tygodnie to był bardzo intensywny czas pracy i wprowadzania wszystkich dotychczasowych poprawek. Teraz chcielibyśmy, aby możliwość przetestowania gry miało więcej osób.

the-battle-of-gettysburg4

Otwieramy zatem zapisy na beta testy Bogowie wojny – Lee. Aby się zapisać należy wysłać maila na adres: biuro@gmboardgames.com.
Prosimy o nie wysyłanie wiadomości na FB, priv na Forum Strategie, czy wydzwanianie w środku nocy 😉 Zapisujemy się tylko mailowo – chcemy po prostu mieć porządek.

W mailu proszę napisać, że chcielibyście się zapisać na beta testy BW-Lee. Można też dołączyć wierszyk na cześć generała Lee, napisać coś pozytywnego o generale Meade, czy ponarzekać na Lincolna lub Jeffersona Daviesa 😉
Dodatkowo napiszcie czy w pierwszym rzędzie staniecie do boju po stronie Unii czy Konfederacji. To bardzo ważne, dlatego, że po zakończeniu beta testów każdy z Was otrzyma pewien figurkowy upominek, a także rozlosujemy większą nagrodę. Nie chcielibyśmy wysyłać np. żołnierzy Unii do generała Konfederacji, bo pewnie zamiast ich pomalować, od razu wyślecie ich do obozu jenieckiego 😉

Zapisy będą trwały do końca stycznia. Na początku lutego, wybranym osobom (tak, zakwalifikujemy tylko część osób, w wypadku dużej liczby zgłoszeń nawet poprzez losowanie) wyślemy do wypełniania formularz dot. testów, poufności itd. Po jego wypełnieniu dostaniecie mailem testową wersję gry, a wraz z nią konieczne do wydrukowania karty, znaczniki rozkazów i znaczniki jednostek – tak, aby można było grać bez figurek.

battle_of_jackson_cropped-tif

Na czym nam zależy?

Tworząc grę nigdy nie osiągnie się pewnego dystansu do swojego dzieła. Czasem oczywiste rzeczy zupełnie umykają uwadze, jest to zupełnie naturalne. Dlatego zależy nam, aby wszyscy chętni – bo te testy są po prostu dla chętnych, chcących realnie pomóc w tworzeniu tego polskiego, historycznego bitewniaka – po prostu zapoznali się z zasadami i rozegrali przynajmniej kilka bitew. A po bitwach zależy nam na dyskusji, chcielibyśmy, abyście podzielili się swoimi uwagami i przemyśleniami na temat gry. Myślę, że w tym celu stworzymy specjaną grupę zamkniętą na FB, tudzież udostępnimy beta testerom ukryty wątek na Forum Strategie.

Testy dadzą nam realną odpowiedź, czy przyjęte założenia się sprawdzają, a Wam pozwoli mieć wpływ na powstawanie gry. Gra bazuje na mechanice BW-N, ale wielu aspektach ją zmienia, przede wszystkim upraszcza. Zupełnie inna kolejność aktywacji i inna mechanika rozkazów sprawia, że jest znacznie dynamiczniejsza. Mamy nadzieję, że przypadnie to Wam do gustu.

Z BW-Lee będzie można też się zapoznać podczas pokazów, na których będzie się pojawiać ekipa bogów wojny, w Katowicach 18 lutego, podczas Pyrkonu pod koniec kwietnia i wielu innych miejscach. Serdecznie zapraszamy.

battle-of-bull-run-july-21st-1861-federal-gen-mcdowell

Najważniejsze – premiera gry jest planowana podczas niepołomickich Pół Chwały – pod koniec września 2017 roku. Przed premierą mają być gotowe podstawowe zestawy figurkowe, umożliwiające grę, aczkolwiek o figurkach napiszemy w osobnym temacie.

Zatem zapraszam Was do zapisów, wysyłajcie maila na biuro@gmboardgames.com
Zależy nam na tym, żeby Wasze zgłoszenie było przemyślane. Zgłaszajcie się naprawdę wtedy, kiedy będziecie mieli czas pograć i przede wszystkim spisać swoje uwagi i się nimi podzielić. Jeśli nie będziecie mieli czasu, nie lubicie dzielić się swoimi uwagami – nie zgłaszajcie się.

Wszystkiego dobrego w nadchodzący weekend i zapraszamy do zgłoszeń 🙂

battle-of-chancellorsville

Jeden komentarz na temat “Zapisy na beta testy Bogowie wojny – Lee rozpoczęte!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s