Pokazy BW-N w katowickim Centrum Gier Inny Wymiar – relacja

W sobotę Wielka Armia w składzie dwóch dywizji (Torgill i Gregorus) miała wielką przyjemność przybyć do Katowic, gdzie przeprowadziliśmy pokazy BW-N. Pokazy odbyły się w katowickim Centrum Gier Inny Wymiar, przy ul. Dębowej 49. Miejsce to ma niesamowity klimat, wiele sal, dwa piętra, sklep, do tego czajnik + kawa i herbata – dawno nie widzieliśmy klubu z tak wspaniałym klimatem i bardzo rozbudowaną infrastrukturą. Dla wszystkich Ślązaków, a także przyjeżdżających na Śląsk aby pograć będzie to doskonały wybór, fajnie też dowodzący, że obok siebie bardzo dobrze mogą współistnieć gry fantasy, SF i historyczne.

Z uwagi na coraz liczbę osób zainteresowanych BW-N na Śląsku i spore grono już posiadających swoje armie, przyjechaliśmy, aby wyjaśnić zasady, które wprowadził dodatek Orły nad Kaczawą, a przy okazji pochwalić się kilkoma nowymi gadżetami, o których jednak wspomnimy w osobnym wpisie.

Ledwo co zaczęliśmy rozstawiać nasze stoły, a już pojawili się pierwsi chętni do grania 🙂
Zaczęliśmy od nauki grania na specjalne przygotowanych do tego celu blatach. Prezentowaliśmy jeden z nich (jeszcze nie wykończony) w relacji z pokazów w Hex’ie. Oba blaty są już w pełni gotowe i fajnie spełniają swoją rolę do nauki grania.
Po nauce grania szybko trzeba było przejść do dużych bitew 🙂

Skoscianski i Pnzr rozstawili na stole duże awangardy. Trzeba przyznać, że przewaga liczebna Francuzów była dużym wyzwaniem dla Rosjan i bitwa ostatecznie zakończyła się klęską wojsk cara. Kolejny triumf do zapisania na Łuku Triumfalnym na Polach Elizejskich 🙂

Drugą dużą bitwę rozegrał pułkownik Grzegorz „Noire” Łakomy i cały korpus z Oświęcimia. Tym razem na przeciwko siebie stanęły dwie kombinowane awangardy.
Francuzi sprzymierzyli się z Austriakami (jak w 1812!), przeciwko sobie mieli Księstwo Warszawskie w sojuszu z Wielką Brytanią (czyżby król Jerzy sypnął kasą i gwarancjami dla Księstwa? 😉

Bitwa była niesłychanie zacięta, a jej losy ważyły się do ostatniego momentu. Ostatecznie zakończyła się zwycięstem sił francusko – austriackich. Tuileries i Hofburg bardzo się cieszą. W Pałacu Pod Blachą i Westminsterze żałoba 😉

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli i wzięli udział w naszych pokazach. Skoscianskiemu i Pnzr’owi, Michałowi Lenczykowi (gen. Rafałow widział figurki – świetne.), Danielowi, Dualowi oraz pułkownikowi Grzegorzowi „Noire” Łakomemu wraz z całą ekipą Korpusu Oświęcimskiego. Podziękowania także dla generała Rafałowa za wielką pomoc w przygotowaniu tego „eventu”.
Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem, a jeśli tak to krzyczcie i strzelajcie racami Congreve’a 🙂

Wielkie podziękowania także dla Centrum Gier Inny Wymiar, w tym szczególnie dla Roberta Andrzejczaka i Marka Kiełbasy. Z wielką przyjemnością wrócimy do Katowic.

Resztę niech dopowiedzą zdjęcia (proszę kliknąć, aby powiększyć):

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s