Stara Gwardia

Stara Gwardia Cesarska – założenia programu wydawnictwa GM Boardgames Grzegorz Molczyk dla gry Bogowie wojny – Napoleon.

Wstąp do Starej Gwardii Cesarskiej!

Dla prawdziwych napoleońskich weteranów i fascynatów, a przede wszystkim dla chcących aktywnie wziąć udział w rozwoju systemu Bogowie wojny – Napoleon i rozwijać środowisko graczy, przygotowaliśmy ofertę wstąpienia w szeregi Starej Gwardii Cesarskiej.

Celem Gwardzistów będzie zachęcenie jak największej ilości osób do zainteresowania grami i produktami GM Boardgames, w zamian za co gwarantujemy dobre nagrody.

Co oferujemy przyszłym gwardzistom?

 1. Rabaty.

Przede wszystkim rabaty w naszym sklepie Instytut Gier. Oczywiście żaden młody rekrut nie wstępował do Starej Gwardii, przed nim było kilka szczebli kariery. Ponieważ jednak każdy żołnierz nosił w plecaku buławę marszałkowską, więc Twoje awanse będą zależeć tylko i wyłącznie od Twojej aktywności i przedsiębiorczości. Im większa aktywność, tym szybciej awansujesz w hierarchii, aż do stania się grenadierem Starej Gwardii. Najwyższy poziom gwarantuje aż 20% rabatu na produkty ze sklepu Instytut Gier!

1. Mundur gwardzisty.

Wstępując do armii Napoleona każdy żołnierz otrzymywał mundur, czasami były to podarte spodnie, brakowało butów, a karabin się zacinał, ale jednak mundur zapewniało państwo. Dlatego po awansowaniu do stopnia fizyliera (zobacz akapit: Co należy zrobić aby wstąpić do Gwardii Cesarskiej?) wyślemy dla Ciebie koszulkę BW-N, którą chcielibyśmy, abyś nosił na pokazach naszej gry. Żołnierz do bitwy szedł w mundurze.

2. Materiały promocyjne.

Gdy staniesz się żołnierzem, będziesz mógł zwracać się do nas o otrzymanie różnych materiałów promocyjnych, do wykorzystania i rozdawania na pokazach. Będą to ulotki, smycze, katalogi, czasem jakieś figurki etc. Materiały te będą do użycia podczas organizowanych przez Ciebie imprez.

3. Nagrody dla uczestników turniejów.

Dla najlepszych pułków Cesarz Francuzów fundował zazwyczaj nagrody. Organizując turnieje będziesz mógł zwrócić się do nas o przesłanie nagród dla zwycięzców – ich ilość zależeć będzie od liczby uczestników turnieju. Zwycięzcy otrzymają kupony nagrodowe lub jednorazowe wysokie rabaty w sklepie Instytut Gier.

4. Zaproszenie do pałacu Tuileries.

Najbardziej zasłużonych żołnierzy z Gwardii Cesarskiej zaprosimy na nasze wewnętrzne forum, na którym dyskutujemy o przyszłych projektach, zmianach do zasad gry itd. Będziesz miał też okazję współtworzyć nasze projekty historyczne – odtwarzać największe historyczne bitwy epoki napoleońskiej. Dzięki temu, kiedyś siedząc na bujaku, będziesz mógł dumnie powiedzieć wnukom: – walczyłem pod Borodino, Raszynem, czy Quatre Bras.

Przed rozegraniem historycznej bitwy pod Quatre Bras. Fot. Schtrasny.
Przed rozegraniem bitwy pod Quatre Bras. Fot. Schtrasny.

Czego oczekujemy od przyszłych Gwardzistów?

Robienia dziennie 50 przysiadów i picia soku marchewkowego. A na poważnie to aktywności związanej z promowaniem gry Bogowie wojny – Napoleon. Jaka to będzie aktywność – zależy tylko od Ciebie i Twojej kreatywności.

Poniżej podajemy kilka przykładów:

– przeprowadzanie nauczania gry, organizacja pokazów BW-N, a także turniejów (to najważniejszy punkt programu i głównie za to zdobywa się pierwsze szlify w hierarchii).

– organizacja rekonstrukcji bitew historycznych na zasadach BW-N.

– aktywne uczestniczenie w życiu społeczności BW-N czy to na forum, czy na blogu gry, czy na profilu facebook’owym.

– tworzenie wpisów na blogach, czy profilach FB/stronach internetowych o BW-N. Mogą to być recenzje figurek, opisy zasad, raporty bitewne, opisy turniejów itd.

– dzielenie się pomysłami i spostrzeżeniami dotyczącymi zasad gry, czy pomysłów na nowe dodatki.

– stworzenie w swojej okolicy grupy graczy, grających w BW-N i dbanie o jej aktywność.

PAMIĘTAJCIE, aby samemu pochwalić się Waszą aktywnością (czyli napisać do nas)!

W trakcie premiery gry na Pyrkonie w Poznaniu. Fot. Łukasz Montygierd - Łoyba
W trakcie premiery gry na Pyrkonie w Poznaniu. Fot. Łukasz Montygierd – Łoyba „Monejer”.

Co należy zrobić aby wstąpić do Gwardii Cesarskiej?

Do Gwardii można dostać się na dwa sposoby. Albo przyjdziesz po dobroci, albo cesarski rekruter przyjdzie do Ciebie 😉

Oznacza to, że do niektórych osób zaproszenia wyślemy sami – znając ich wcześniejszą działalność w BW-N. Można natomiast samemu do nas napisać – być może jeszcze nie mieliśmy okazji wystarczająco dobrze Cię poznać i dlatego nasi rekruterzy rozglądali się za kimś innym.

Jakkolwiek będzie prosimy o wysłanie w zgłoszeniu podstawowych informacji: imienia, nazwiska, wieku, adresu, informacji o posiadanej armii do BW-N i uzasadnienia na 17 stron A4. No dobrze, wystarczy jedno zdanie 😉

Wybrane zgłoszenia zostaną zaakceptowane i wtedy przejdziesz do okresu próbnego. Staniesz się rekrutem, tzw. Marią Luizą. W tym czasie należy zorganizować 3 imprezy związane z BW-N: pokazy gry, czy turnieje (nawet małe).

Po 3 pokazach zostaniesz fizylierem. Po zostaniu fizylierem otrzymasz rabat 5% na zakupy w sklepie Instytut Gier. Wtedy też będziesz mógł się ubiegać o materiały promocyjne od nas. Tak rozpocznie się Twoja droga do Gwardii Cesarskiej. Oprócz wcześniej uzyskanego rabatu i materiałów promocyjnych, wyślemy też dla Ciebie koszulkę BW-N.

Po 6 pokazach zostaniesz członkiem Młodej Gwardii. Od tego momentu będzie Ci przysługiwał rabat w wysokości 10%.

Po 10 pokazach wstąpisz w szeregi Średniej Gwardii, za co wynagrodzeniem będzie 15% rabatu w sklepie Instytut Gier.

Wreszcie po 15 pokazach staniesz się prawdziwym wiarusem – żołnierzem Starej Gwardii Cesarskiej. Od tego momentu będzie przysługiwał Ci rabat 20% w sklepie Instytut Gier oraz wszystkie inne profity, które opisaliśmy wyżej.

Czego oczekujemy od punktów programu?

Celem programu jest popularyzacja systemu Bogowie wojny – Napoleon i artykułów dostępnych w sklepie Instytut Gier. Stąd też wszystkie przejawy Twojej aktywności mają pomagać w promocji BW-N i sklepu IG. Chodzi o wciągnięcie do zabawy jak największej ilości nowych graczy – to główne kryterium przy ocenianiu punktów Twojego programu i Twoich propozycji. Im więcej zachęconych graczy, tym lepsze oceny i szanse na szybki awans.

W trakcie pokazu BW-N w Sieradzu. Fot. Schtrasny.
W trakcie pokazu BW-N w Sieradzu. Fot. Schtrasny.

Regulamin:

Jak w każdej bitwie liczy się to, co działo się przed, w trakcie walki i po jej zakończeniu.

Przed realizacją przedsięwzięcia:

 1. Najpierw zgłoś swój pomysł na adres biuro@gmboardgames.com lub na naszym forum. Po uzyskaniu naszej akceptacji co do punktu programu i ewentualnej pomocy, można ruszać z dalszymi przygotowaniami.
 2. Poinformuj o swojej inicjatywie w minimum czterech miejscach w Internecie: na forum BW-N, na facebook’u, na lokalnym forum graczy figurkowych, tudzież innych forach związanych z wargamingiem, na Twoim blogu, Gildii, Poltergeist’cie itd.
 3. Zamieść ogłoszenia w sklepie/klubie/miejscu gdzie będziesz organizował swój pokaz (albo w innych miejscach). Ważne, aby ogłoszenia zarówno „papierowe” jak i internetowe były jak najbardziej atrakcyjne, zarówno pod względem językowym, jak i graficznym.
 4. Zaproś jak najwięcej osób do udziału w Twoim pokazie.

W trakcie realizacji przedsięwzięcia:

 1. Jeśli taką otrzymałeś, to w trakcie pokazu występuj tylko i wyłącznie w naszej koszulce – to Twój mundur przyszłego (lub obecnego) Gwardzisty. Szanuj go.
 2. Zadbaj o to, żeby pokaz wyglądał atrakcyjnie wizualnie: ładnie zrobione tereny do bitwy, dobry stół, ładnie pomalowane wojska.
 3. Musisz znać dosyć dobrze zasady gry, żeby móc odpowiadać na wiele, często prostych pytań uczestniczących w pokazie.
 4. Wyglądaj schludnie i zachowuj się porządnie, jak na Gwardzistę przystało.

Po zrealizowaniu przedsięwzięcia:

 1. O każdej swojej bitwie Napoleon wspominał w Biuletynie Wielkiej Armii. Również o Ty wspomnij o swoim pokazie na forum BW-N oraz w przynajmniej jeszcze dwóch miejscach w Internecie. Treść może być taka sama – chodzi o ilość miejsc. Im ładniej wyglądająca relacja, im lepsze opisy – tym lepsza ocena przedsięwzięcia.
 2. Napisz do nas krótką informację o samej imprezie, jej wpływie na osoby, które przybyły, zainteresowaniu, ewentualnych zamówieniach.

 

CZŁONKOWIE GWARDII CESARSKIEJ (według starszeństwa stopni i liczby aktywności):

Schtrasny – fizylier
Borsuk – fizylier
Rafałow- fizylier
Jason – Maria Luiza
Czaki -Maria Luiza
Krajarek – Maria Luiza

SGC
Grafika: Tomasz Tworek

Gotowy na rozpoczęcie swojej wielkiej napoleońskiej przygody?

Reklamy

2 myśli w temacie “Stara Gwardia”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Poligon

1-2 maja 2014

%d blogerów lubi to: