Premiera drugiego zeszytu dodatku Orły nad Kaczawą

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że dostępny już jest drugi zeszyt dodatku Orły nad Kaczawą.

Orły nad Kaczawą skupiają się na sierpniowej kampanii 1813 roku na Dolnym Śląsku, w trakcie której Armia Bobru, dowodzona przez marszałka Macdonalda, zmierzyła się w kilku bitwach z Armią Śląską, dowodzoną przez generała Blüchera. Mimo odniesienia początkowych zwycięstw, jak w bitwach pod Lwówkiem Śląskim i o Złotoryję, Francuzi ostatecznie ponieśli wielką klęskę w bitwie nad Kaczawą. Na skutek przegranej musieli wycofać się z Dolnego Śląska, niwelując zupełnie efekty zwycięstwa Napoleona w bitwie pod Dreznem i mocno przyczyniając się do osaczenia Cesarza w bitwie narodów pod Lipskiem niecałe dwa miesiące później.

Drugi zeszyt zawiera przede wszystkim kompletne listy dla Armii Bobru, Armii Śląskiej, austriackiej dywizji Bubny i korpusów księcia Poniatowskiego. Dzięki nim można stworzyć wiele nowych rozpisek dla Francuzów, Rosjan, Prusaków, Austriaków i Polaków, zarówno na poziomie awangardy, korpusu, czy całych armii. Listy dostępne w drugim zeszycie umożliwiają także rozegranie kampanii 1813 roku oraz scenariusza bitwy nad Kaczawą, które są dostępne w zeszycie pierwszym. Wszystkie listy są zobrazowane za pomocą eleganckich sylwetek, dzięki którym szybko można rozpoznać z jakimi oddziałami mamy do czynienia.

Kolejnym elementem dodatku są statystyki jednostek, wśród których występuje wiele nowych oddziałów, m.in. Krakusi, pruska leibgwardia, piechota polska 1813 roku, itd. Ciekawym urozmaiceniem są nowe zasady dla francuskiej artylerii.

Zeszyt liczy ogółem 40 stron. Został wydrukowany na dobrym, satynowym papierze. Okładka zeszytu ma gramaturę 250 g, strony  wewnętrzne100 g, co gwarantuje mu solidną trwałość w „warunkach bojowych”.

Więcej informacji znajduje się w filmie, w którym Torgill opowiada o drugim zeszycie Orłów nad Kaczawą.

 

Wraz z premierą przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję. Informacje o niej oraz o tym, jak kupić dodatek znajdują się tutaj:

https://bogowiewojny.wordpress.com/sprzedaz/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s