Bogowie wojny – Lee

MENU DO BW-LEE (kliknij linki)

SKLEP – FIGURKI W SKALI 6 MM I AKCESORIA

PLIKI I DODATKI DO GRY

FANPEJDŻ NA FB

VIDEOPORADNIKI


Gdy tylko artyleria zamilkła, z lasu wyłoniła się piechota, która w równych liniach ruszyła w kierunku dobrze widocznej na horyzoncie kępy drzew. Ruszyli dziarsko by pokonać milę otwartego terenu, która dzieliła ich od przeciwnika. Nacierali prosto pod lufy federalnych Parrotów i Napoleonów oraz tysięcy żołnierzy w Unii, którzy w milczeniu oczekiwali na nadejście przeciwnika.

Jeśli interesujesz się historią wojny secesyjnej, oglądałeś filmy Gettysburg, Bogowie i Generałowie, Chwała, Wzgórze Nadziei, czy serial Północ – Południe, jeśli zawsze chciałeś poczuć się jak generał Robert E. Lee, zwyciężający pod Chancellorsville, jeśli chciałeś wziąć na swoje barki dowodzenie wielkimi armiami, to ta gra jest stworzona dla Ciebie.

Bogowie wojny – Robert E. Lee” to figurkowy system historyczny, pozwalający na rozgrywanie bitew z okresu amerykańskiej wojny secesyjnej. Głównym założeniem gry, jest możliwość dosyć szybkiego rozgrywania nawet największych bitew, jak Gettysburg, czy Antietam na ograniczonej powierzchni blatów.

Głównym zadaniem gracza jest wcielenie się w rolę wodza naczelnego i takie pokierowanie swoją armią i podległymi sobie generałami, aby doprowadzić do finalnego zwycięstwa. Skupienie się na aspektach dowodzenia oznacza, iż wiele innych zagadnień jest uproszczonych, jak np. artyleria, walka, szyki jednostek. Punkt widzenia gracza będzie punktem widzenia wodza naczelnego, którego nie interesują detale, a ogólny obraz całej bitwy. Nie jest zatem istotne odwzorowanie taktyki poszczególnych regimentów, ale poruszanie się całych dywizji, korpusów i armii.

Gra skupia się na pierwszym okresie wojny, tj. latach 1861 – 1863 i wschodnim teatrze działań wojennych. Gracze będą mogli poprowadzić swoje armie od pierwszej bitwy pod Bull Run, aż po Gettysburg. Kolejne lata i teatry działań wojennych pojawią się w dodatkach do gry.

Podstawowe informacje o samej grze i jej mechanice zostały najlepiej opowiedziane w tym wywiadzie:

http://bitewniakowepogranicza.blogspot.lt/2017/08/chciabym-byc-w-krainie-bawenyrozmowa-z.html

Warto zobaczyć też krótki filmik, który był wyświetlany podczas premiery BW-Lee w Niepołomicach.

 

Reklamy

historical wargames

Blog Maciejusa

historical wargames

Borsuczy warsztat

historical wargames

Umpapa's blog about games

historical wargames

just28mm

historical wargames

Poligon

1-2 maja 2014

Operacja: Wargaming

historical wargames

DwarfCrypt

historical wargames

War Is the H-Word

historical wargames

WARGAMINGOWO

historical wargames

CODENAME: Wargaming!

historical wargames

Z pola walki

historical wargames

Blogi Figurkowe

historical wargames

histofigsy

historical wargames

ARS BELLI

historical wargames

Avon Napoleonic Fellowship

historical wargames

The Plastic Pelisse

historical wargames

%d blogerów lubi to: