Errata 4.0 gotowa!

Po długich pracach, wielu zmianach i poprawkach prezentujemy Wam z przyjemnością erratę 4.0, a właściwie podręcznik w wersji „lite” zgodny z erratą 4.0, który można ściągnąć, używając linków, które podajemy poniżej.

Errata 4.0 i towarzyszące jej pliki ze statystykami wszystkich jednostek i tabelami do gry są wszystkim, co potrzebne jest do rozpoczęcia z zabawy z BW-N, oprócz rzecz jasna figurek. Wystarczy zatem ściągnąć te pliki, nauczyć się zasad i można grać.

W założeniach publikujemy ją jako ostatnią erratę do BW-N. Nadal będziemy organizować eventy związane z systemem, najbliższy to Mistrzostwa Polski w Niepołomicach pod koniec września, szykuje się też bitwa pod Waterloo, nadal też będą wychodzić dodatki, jak np. ostatnio 7 dywizja kawalerii ciężkiej pod Borodino, czy wcześniej Orły nad Kaczawą. Koncentrujemy się jednak nad pracami nad nowymi systemami, przede wszystkim Bogowie wojny – Lee i następnym projektem. Chcemy, aby BW-N było stale żywym systemem.

doerraty1

Osoby, które znają BW-N od pierwszych wersji zauważą bardzo dużo zmian. Zupełnie inaczej wygląda system morale armii, wprowadzony został ostrzał wspierający (który w rewolucyjny sposób wpływa na grę), a także wiele innych zasad. Sporo zmieniło się w statystykach (polecamy zobaczyć wytrzymałość i cechy generałów), najmniejsze zmiany zaszły w tabelach. Duże uproszczenie dotknęło ogień artylerii.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie wszystkim, którzy grają w BW-N – ta errata jest naszym podziękowaniem dla Waszego wspaniałego zaangażowania. Mamy nadzieję, że nowe przepisy sprawią Wam mnóstwo przyjemności przy napoleońskich rozgrywkach.

doerraty3

Oto linki do najważniejszych plików:

Wersja zasad „lite” do erraty 4.0, czyli wszystkie zasady do BW-N, zebrane w jednym miejscu. ERRATA LINK

Statystyki jednostek do wersji 4.0. Tutaj znajdują się kompletne rozpiski armii, dowódcy itd. STATYSTYKI LINK

Tabele do gry wersja 4.0. BW-N ma pewną ilość współczynników, aby nie trzeba było ich zapamiętywać warto mieć ze sobą tą kilkustronicową ściągawkę. TABELE LINK

 

doerraty2

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s