Bitwa pod Szewardino podczas niepołomickich Pól Chwały!

25 – 27 września 2015 roku ekipa GM Boardgames będzie miała okazję gościć podczas konwentu Pola Chwały w Niepołomicach, największej, a jednocześnie jednej z najstarszych i najbardziej utytułowanych imprez związanych z historią oraz grami w Polsce. Informacje można znaleźć tutaj: http://www.polachwaly.pl/

Najważniejszą atrakcją jaką szykujemy na PCh jest rekonstrukcja bitwy pod Szewardino, która poprzedziła główne starcie pod Borodino. Wezmą w niej udział siły rosyjskie oraz francusko – polskie, gdyż udział V Korpusu księcia Poniatowskiego był kluczowy dla powodzenia natarcia. Każda ze stron wystawi po kilka róznych dywizji piechoty ale największą atrakcją będą „chmary” kirasjerów, których szarże będą przetaczać się po całej równinie. Nad szczegółami historycznymi pieczę sprawuje Fromhold, autor bloga „Jak to na wojence”: http://fromholdblog.blogspot.com/

Schemat bitwy – mapa ze strony napolun.com

Malarze malują już intensywnie wszystkie potrzebne oddziały, wiele z nich jest już gotowych.

Bitwa będzie zorganizowana w ramach cyklu wielkich bitew historycznych, które rozgrywamy na zasadach BW-N, zaczęliśmy rok temu od Uticy, potem mieliśmy okazję zagrać Raszyn i Quatre Bras. Oczywiście naturalnym celem dla kampanii 1812 roku jest bitwa pod Borodino, do której gotujemy się etapami.
Tak to wyglądało rok temu, podczas bitwy o Uticę (południowa flanka Borodino, walki z udziałem V Korpusu ks. Poniatowskiego).

Utica na pierwszym planie, widok od strony rosyjskiej, w oddali Polacy.
Zbliżenie na oddziały Rosjan z perspektywy widzenia ich wodza naczelnego.
Polacy atakują!

Znających zasady zapraszamy do przybycia i objęcia dowodzenia niektórymi oddziały, a pozostałych zachęcamy do pooglądania tego starcia. Oczywiście Szewardino to nie jedyna atrakcja jaką szykujemy na PCh, chociaż największa. Będzie też nauka grania dla wszystkich chętnych.

Kto zwycięży to bardzo ważne starcie?

Ten pan? (nawet jeśli pod Szewardino dowodził w zasadzie Bagration)
Czy nasz ukochany Cesarz wraz z księciem Pepim? 😉
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s