Naprzód, na Pyrkon!

Ekipa GM Boardgames i nasi przyjaciele już jutro wybierają się na poznański konwent fantastyki Pyrkon, największą tego typu imprezę w Polsce i w tej części Europy. Rok temu mieliśmy przyjemność zrobić pokazy premierowe BW-N, zatem wkrótce minie rocznica istnienia gry na rynku. O BW-N jeszcze będziemy pisać nie raz, zatem teraz krótko o tym co szykujemy w trakcie tej edycji Pyrkonu.

1.Pokazy przedpremierowe zasad związanych z nadchodzącym dodatkiem „Orły nad Kaczawą”. Będzie można nie tylko zagrać według wszystkich najnowszych zasad, ale również porozmawiać z twórcami i zadać im nawet bardzo kłopotliwe pytania dotyczące gry 😉
Pokazy BW-N odbędą się w sobotę od 11.00 i w niedzielę od 10.30.

Info tutaj:
http://pyrkon.pl/2016/program/details/1037/
http://pyrkon.pl/2016/program/details/1236/

OnK
Roboczy projekt okładki. Mapa bitwy zostanie użyta w dodatku za zgodą portalu dolnyslask.org.pl

2. Pokazy testowe systemu Bogowie wojny – Lee.
Tak, wreszcie i po raz pierwszy publicznie będzie można zagrać w długo wyczekiwany BW-Lee. Na Pyrkonie zaprezentujemy wersję testową, liczymy też na wszelkie uwagi grających. Przy okazji będzie można zobaczyć pierwsze prototypy naszych figurek, a nawet porozmawiać i nabyć dodatkowej wiedzy u naszego rzeźbiarza 🙂
Pokazy BW-Lee zaczynają się w sobotę o 15.00 i będą trwały także w niedzielę od 10.30.

Szczegóły tutaj:
http://pyrkon.pl/2016/program/details/1038/
http://pyrkon.pl/2016/program/details/1235/

Lee
Zupełnie robocza wersja okładki, zrobiona na Pyrkon.

3. Pokazy gry „Władza” w ramach bloku „testuj gry z portalem wspieram.to”.
Władza (której ostateczna nazwa będzie brzmiała NWO), to nasze najnowsze dziecko. Autorem gry jest Łukasz Montygierd – Łoyba, który sympatykom BW-N jest znany z wielu zdjęć figurek, które dla nas wykonał, które można podziwiać choćby w dodatku „Europa w ogniu!”, czy na blogu.

„Władza” to karciana gra strategiczna w której gracze wcielają się w prawdziwych demiurgów rządzących światem i pragnących zdobyć nieograniczoną… władzę. Tajemnicza dalekowschodnia organizacja, wielki przemysł i korporacje, sekretna grupa zrzeszająca najbardziej zakonspirowane zgromadzenia, czy ideologiczni bojownicy, wszyscy będą próbowali przejąć całkowitą kontrolę nad światem i w tym celu nie cofną się przed najbardziej perfidnymi i krwawymi rozwiązaniami. Szpieguj przeciwników, intryguj przeciwko innym graczom, zawieraj tymczasowe sojusze, wywołuj wojny, nasyłaj terrorystów na przeciwników i prowadź medialną propagandę. Czy jesteś gotów stanąć na czele swojej frakcji i zdobyć władzę nad całym globem?

Gra po Pyrkonie i ostatnich poprawkach ma zostać wydana w ramach kampanii crowdfundingowej.

Pokazy rozpoczną się w sobotę o 14.00 i będą trwały do późnego wieczoru.

Info tutaj:
http://pyrkon.pl/2016/testuj/
http://pyrkon.pl/2016/program/details/1258/
http://pyrkon.pl/2016/program/details/1260/

12910912_1076764122365769_1586381111_n
Logo gry

 

4. Pokazy gry dla dzieci „Dinozaury”.
Dinozaury to projekt równie stary, co BW-N. Z racji wielu innych priorytetów, musiał czekać na swoją kolejność. Gra doczekała się poprawek i ma gotowe wszystkie grafiki. Podobnie jak „Władza/NWO” będzie wydana w kampanii crowdfundingowej (po NWO).

Gra „Dinozaury” jest przeznaczona nawet dla dzieci od 5 roku życia, najlepiej do zabawy w rodzinnym gronie. Gracze przenoszą się w świat potężnych jurajskich gadów, ich celem jest dotarcie do końca wyznaczonej drogi, ale w trakcie podróży czyhać na nich będzie wiele niebezpieczeństw. Przygotuj się do ucieczki przed Tyranozaurem i nie daj się zadeptać Brachiozaurowi. W trakcie swojej podróży gracze muszą wykonywać określoną liczbę zadań, czasem bardzo prostych, niekiedy wymagających lekkiego wysiłku (umysłowego i ruchowego), ale przede wszystkim dających dużo radości, a także umożliwiających poznanie wspaniałego świata dinozaurów i żyjących wtedy stworzeń. „Dinozaury” znajdują się w końcowej wersji testowej i są przygotowywane do wydania. Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 osób.

Pokazy Dinozaurów odbędą się w niedzielę o 13.00 i 16.30.

Info:
http://pyrkon.pl/2016/program/details/968/
http://pyrkon.pl/2016/program/details/971/

FRONT_1 twardy papier
Grafika pudełka

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych pokazach.

Do zobaczenia!

 

napyrkon
Artist : Edouard Detaille

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s