O Mistrzostwach Polski w BW-N i erracie 4.0 informacji kilka

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych i najważniejszych imprez historyczno – wargamingowo – rekonstruktorskich w Polsce, jaką są niepołomickie Pola Chwały.

23 – 24 września setki rekonstruktorów zaprezentują feerię barwnych strojów, pochodzących z epok od starożytności, przez średniowiecze, czasy nowożytne, XIX wiek, dwie wojny światowe, po współczesność. Wargamingowcy i planszówkowcy rozegrają wiele bitew i turniejów, a licznie przybyli goście będą mogli ponownie „spotkać się z historią” pod różnymi jej postaciami.

Dla nas Pola Chwały mają podwójne znaczenie. Po pierwsze z powodu premiery Bogowie wojny – Robert E. Lee. To wydarzenie zasługuje na całkowicie osobny wpis, który ukaże się za jakiś czas.  Po drugie z uwagi na największe przedsięwzięcie związane z BW-N w całym roku – Mistrzostwa Polski.

Ich datę ogłaszaliśmy już jakiś czas temu, podstawowe informacje można znaleźć na Facebooku, na stronie wydarzenia:
LINK.

Zacznijmy od tego, co najbardziej smakowite, czyli nagród. Jakiś czas temu opublikowaliśmy na FB „tajemnicze” zdjęcie:
bulawa

Były osoby, którym udało się zgadnąć, czymże ten wałek ma zostać – gratulujemy 🙂
Otóż z tego kawałka drewna powstanie buława marszałkowska, która będzie mniej więcej wyglądała tak:
bulawanew

Podobna buława, wzorowana na należącej do marszałka Davouta, umieszczona w eleganckim pudełku, będzie główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski!
Myślimy, że warto sprawdzić, czy macie  ją w swoim plecaku 🙂
Drugie i trzecie miejsca będą nagradzane naszymi gadżetami, które znacie jako asortymenty sklepowe (koszulki, kubki).

W jaki sposób będą rozgrywane MISTRZOSTWA POLSKI?

1. Obowiązującym formatem będzie system tworzenia rozpisek turniejowych, czyli tzw. Wagomiar Rafałowa. Wagomiar daje niesłychaną dowolność w tworzeniu swoich rozpisek i pozwala wykorzystać dostępne na rynku figurki. Jego zasady znajdują się tutaj:
LINK.

2. W trakcie MP obowiązują errata w wersji 4.0 i statystyki jednostek w wersji 4.0. W tej chwili trwają prace nad erratą, prace nad statystykami zostały już zakończone. Errata 4.0 załata sporo dziur w przepisach, które znaleźliśmy od wydania wersji 3.0, a także uprości niektóre rozwiązania, np. artylerię.

3. MP zostaną rozegrane systemem ligowo – pucharowym. Każdy gracz stoczy minimum 3 bitwy (losowanie kto z kim), będą one rozegrane w sobotę. Najlepsza dwójka zmierzy się w rozegranym w niedzielę finale. Gracze, którzy zajmą 3 i 4 miejsce w lidze stoczą finałową bitwę o 3 pozycję w MP. Tereny zostaną będą rozstawione na stałe przez sędziów dla każdego stołu, gracze wylosują też na którym stole i po której jego stronie będą grali. Zgodnie z wagomiarem będzie można dostawić jeden teren – jeśli gracz wykupił go za punkty swojej armii.

4. Gracze będą w całym turnieju grali JEDNĄ rozpiską, musi być ona zatem uniwersalna, aby poradzić sobie z różnymi terenami i różnymi przeciwnikami. Generałowie będą losowani przed każdą bitwą.

5. Będzie opłata wejściowa za udział – prawdopodobnie stworzymy pakiety wejściowe od zupełnie taniego, po droższy (z okazyjną koszulką).

6. Szczegółowy regulamin MP, wraz z informacjami dot. zapisów zostanie opublikowany razem z erratą 4.0.

7. Wszelkie pytania dot. MP prosimy zgłaszać na FB lub na maila biuro@gmboardgames.com.  Jeśli macie jakieś sugestie dot. MP chętnie je przyjmiemy – są one organizowane dla graczy!

Mamy nadzieję, że ta impreza sprawi Wam mnóstwo przyjemności i że Wasze armie odniosą wspaniałe zwycięstwa, a czasem chwalebne porażki. Najważniejsze, aby spędzić czas w klimacie epoki napoleońskiej i spotkać się w dobrym towarzystwie 🙂

DSCF9834.JPG
Finaliści sezonu turniejowego 2015 w BW-N

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s