O Mistrzostwach Polski w BW-N i erracie 4.0 informacji kilka

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych i najważniejszych imprez historyczno – wargamingowo – rekonstruktorskich w Polsce, jaką są niepołomickie Pola Chwały.

23 – 24 września setki rekonstruktorów zaprezentują feerię barwnych strojów, pochodzących z epok od starożytności, przez średniowiecze, czasy nowożytne, XIX wiek, dwie wojny światowe, po współczesność. Wargamingowcy i planszówkowcy rozegrają wiele bitew i turniejów, a licznie przybyli goście będą mogli ponownie „spotkać się z historią” pod różnymi jej postaciami.

Dla nas Pola Chwały mają podwójne znaczenie. Po pierwsze z powodu premiery Bogowie wojny – Robert E. Lee. To wydarzenie zasługuje na całkowicie osobny wpis, który ukaże się za jakiś czas.  Po drugie z uwagi na największe przedsięwzięcie związane z BW-N w całym roku – Mistrzostwa Polski.

Ich datę ogłaszaliśmy już jakiś czas temu, podstawowe informacje można znaleźć na Facebooku, na stronie wydarzenia:
LINK.

Zacznijmy od tego, co najbardziej smakowite, czyli nagród. Jakiś czas temu opublikowaliśmy na FB „tajemnicze” zdjęcie:
bulawa

Były osoby, którym udało się zgadnąć, czymże ten wałek ma zostać – gratulujemy 🙂
Otóż z tego kawałka drewna powstanie buława marszałkowska, która będzie mniej więcej wyglądała tak:
bulawanew

Podobna buława, wzorowana na należącej do marszałka Davouta, umieszczona w eleganckim pudełku, będzie główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski!
Myślimy, że warto sprawdzić, czy macie  ją w swoim plecaku 🙂
Drugie i trzecie miejsca będą nagradzane naszymi gadżetami, które znacie jako asortymenty sklepowe (koszulki, kubki).

W jaki sposób będą rozgrywane MISTRZOSTWA POLSKI?

1. Obowiązującym formatem będzie system tworzenia rozpisek turniejowych, czyli tzw. Wagomiar Rafałowa. Niektóre drobne przepisy wagomiaru mogą jeszcze zostać zmienione (np. lansjerzy różnych gwardii, czyli czerwoni lansjerzy, rosyjscy ułani gwardii itd., powinni kosztować 2 pkt., zamiast 3. Trzy punkty będą nadal kosztować szwoleżerowie – lansjerzy gwardii.
Zmiany będą jednak drobne. Poprawiony wagomiar zostanie opublikowany razem z erratą 4.0.
Wagomiar daje niesłychaną dowolność w tworzeniu swoich rozpisek i pozwala wykorzystać dostępne na rynku figurki. Jego zasady znajdują się tutaj:
LINK.

2. W trakcie MP obowiązywać będzie errata w wersji 4.0 i statystyki jednostek w wersji 4.0. W tej chwili trwają prace nad erratą, prace nad statystykami zostały już zakończone. Errata 4.0 załata sporo dziur w przepisach, które znaleźliśmy od wydania wersji 3.0, a także uprości niektóre rozwiązania, np. artylerię.

3. MP zostaną rozegrane systemem ligowo – pucharowym. Każdy gracz stoczy minimum 3 bitwy (losowanie kto z kim), będą one rozegrane w sobotę. Najlepsza dwójka zmierzy się w rozegranym w niedzielę finale. Gracze, którzy zajmą 3 i 4 miejsce w lidze stoczą finałową bitwę o 3 pozycję w MP. Tereny zostaną będą rozstawione na stałe przez sędziów dla każdego stołu, gracze wylosują też na którym stole i po której jego stronie będą grali. Zgodnie z wagomiarem będzie można dostawić jeden teren – jeśli gracz wykupił go za punkty swojej armii.

4. Gracze będą w całym turnieju grali JEDNĄ rozpiską, musi być ona zatem uniwersalna, aby poradzić sobie z różnymi terenami i różnymi przeciwnikami. Generałowie będą losowani przed każdą bitwą.

5. Będzie opłata wejściowa za udział – prawdopodobnie stworzymy pakiety wejściowe od zupełnie taniego, po droższy (z okazyjną koszulką).

6. Szczegółowy regulamin MP, wraz z informacjami dot. zapisów zostanie opublikowany razem z erratą 4.0.

7. Wszelkie pytania dot. MP prosimy zgłaszać na FB lub na maila biuro@gmboardgames.com.  Jeśli macie jakieś sugestie dot. MP chętnie je przyjmiemy – są one organizowane dla graczy!

Mamy nadzieję, że ta impreza sprawi Wam mnóstwo przyjemności i że Wasze armie odniosą wspaniałe zwycięstwa, a czasem chwalebne porażki. Najważniejsze, aby spędzić czas w klimacie epoki napoleońskiej i spotkać się w dobrym towarzystwie 🙂

DSCF9834.JPG
Finaliści sezonu turniejowego 2015 w BW-N
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s